İnstagram Fotoğraf Büyütme, Profil Fotoğrafına Bak

 İnstagram, şüphesiz 21. Yüzyılın en çok kullanılan ve en ses getiren uygulamalarından biridir. Ancak İnstagram’ın en büyük problemlerinden biri de diğer uygulamalarda mevcut olan ancak İnstagram’a hala gelmemiş olan İnstagram fotoğraf büyütme özelliğidir. İnstagram kullanıcıları kendi profil fotoğrafları da dahil olmak üzere hiçbir kullanıcının profil fotoğrafını büyüterek bakamazlar. Sadece o küçük avatar ile yetinmek zorunda kalırlar. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitli İnstagram fotoğraf büyütme yöntemleri de ortaya çıkmıştır.İnstagram’da Profil Resmi Nasıl Büyütülür?


İnstagram profil resimlerinde bazı fotoğraflar görülebilse de bazılarını anlamak ve görmek için mutlaka ve mutlaka bir İnstagram profil fotoğrafı büyütme işlemi gereklidir. Hal böyle olunca İnstagram kullanıcıları da İnstagram’da profil resmi nasıl büyütülür? Sorusunu sıklıkla sormaktadır. İnstagram profil fotoğrafı büyütme işlemi program aracılığıyla ya da bir programa ihtiyaç duymadan yapılabiliyor. Ancak bunun en güvenli yöntemi İnstagram fotoğraf büyütmesini programsız yöntemler kullanılarak yapmaktır. Çünkü piyasa üzerinde bazı İnstagram fotoğraf büyütme uygulamaları, kullanan kişilerden asla gerek olmayan mail ve şifre gibi bilgileri talep etmektedir ve bunun sonucunda kişinin özel bilgilerine ve konuşmalarına erişebilmektedir.

İnstagram Profil Fotoğrafı Büyütme Programsız


Yukarıda da bahsedildiği gibi en güvenli olan yol İnstagram profil fotoğrafı büyütme programsız yöntemidir. Bu yöntem kişiyi gereksiz risklerden kurtarır ve tamamen bilgisayar fonksiyonlarını kullanarak İnstagram profil fotoğrafı büyütmek istediği hesabın fotoğrafını büyütür. Aslında instagram profil fotoğrafı büyütme programsız yönteminin birçok yolu bulunmaktadır ancak en çok kullanılan yöntem şu şekildedir:

  • Öncelikle İnstagram fotoğraf büyütme işlemi için kişinin Ctrl + U tuşuna basması ve sayfa kaynaklarına ulaşması gerekir.

  • Açılan sayfa kaynakları sekmesinde Ctrl + F tuşlarına basılarak sayfa içinde arama kısmı açılır.,

  • Açılan arama kısmına fotoğrafların uzantısı olarak kullanılan “jpg” ve “jpeg” yazarak profil fotoğrafının url’sine ulaşabilirsiniz.

  • Ulaşılan fotoğraf linkine tıklayarak “Yeni sekmede aç” denmesi gerekmektedir.

Burada açıla sekmede indirmek istediğiniz profil fotoğrafının tam şekli önünüze gelecektir. Bu kısımdan “fotoğrafı farklı kaydet” diyerek İnstagram profil fotoğrafı büyütme programsız işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar