Google Sponsor 2

Aşure Günü Duası | Aşure Günü Duası Arapça yazılışı, okunuşu ve Türkçe meali 08.08.2022

Google Sponsor 3

 Bu makalemizde sizlere : Aşure günü hangi ayet okunur? Aşure yapılırken dua okunur mu? Aşure duası nedir? Aşure günü ne yapılır fazilet takvimi? aşure günü okunacak dua ve zikirler aşure günü mesajları aşure günü yapılacak ibadetler aşure günü okunacak dua dinimiz islam aşure günü okunan dua ölmemek için aşure günü 1000 ihlas okumak aşure günü okunacak sureler Aşure duası Alevi..


Aşure Günü Duası derhal her yıl olduğu gibi bu yıl da Aşure Günü'nde yakarma etmek isteyenler tarafınca araştırılıyor. Merak edenler için Aşure Günü Duası Arapça yazılışı, okunuşu ve Türkçe mealini haberimizde derledik. İşte Aşure Günü Duası Arapça yazılışı, okunuşu ve Türkçe meali...


Aşure Günü Duası, bugün yani 10 Muharrem Aşure Günü en çok merak edilip araştırılanlar arasında ilk sırlarda yer ediniyor. Merak edip araştıranlar için Aşure Günü Duası Arapça yazılışı - okunuşu ve Türkçe mealini haberimizde derledik. İşte 10 Muharrem Aşure Günü duası...


AŞURE GÜNÜ OKUNACAK DUA


Arapça Okunuşu:


Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn. Vessalâtü vesselâmü alâ sey-yidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allâhümme entel ebediyyül kadîmül hayyül kerîmül hannânül mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün es'elüke fîhel ismete mineşşeytânirra-cîm. Vel-avne alâ hâzihin nefsil emmârati bis-sûi. Vel-iştiğâle bi-mâ yukarribünî ileyke. Yâ zel-celâli vel-ikrâm. Bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn, Ve sallâllâhü alâ seyyidinâ Muhammedin vel alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.


10 kere şu yakarma okunması mümkün


''Sübhanallahi mil'el mizan. Ve müntehel-ılmi ve meblegar-rıza ve zinetelarş''


Türkçe Meali:


Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adı ile. Hamd, yalnızca âlemlerin rabbi kabul olan Allah’a mahsus olmaktadır. Salât ü selâm da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e, ehl-i beytine ve bütün ashabına olsun. Ey tanrı'ım, sen öncesiz, sonsuz, hayy, hannân, kerîm, mennânsın. Bu gelen, yeni bir senedir. Ya Rabbim, kovulmuş olan şeytanın kötülüğünden bu sene muhafaza olmayı temenni ediyorum ve içimde, bana şerri emreden nefsim ile mücadelemde yalnızca senden yardım isterim. Beni sana yaklaştırabilecek meşguliyetleri bana nasip et, ey ikram sahibi ve celâl olan Rabbim. Rahmetin ile ey merhametlilerin en merhametlisi olan, efendimiz Hz. Muhammed-sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e, Hz. Muhammed'in âline, ashabına ve tüm ehl-i beytine salât olsun.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar