Reklam1

Ruhunuzu besleyen ve sizi Tanrı'ya yaklaştıran İslami alıntılar

reklam2

 


Değerli okuyucular,


Sizler için İslami ilimlerden derlediğim hikmet dolu alıntılarla kısa bir makale hazırladım. Umarım bu alıntılar hem ilham verici olur hem de İslami değerlerimizi hatırlamamıza vesile olur.


Hz. Mevlana'nın dediği gibi: 

"Üzüntünüzü sakın kimseyle paylaşmayın, çünkü kimse sizin kadar üzülmez." Gerçekten de içimizdeki üzüntüyü ancak kendimiz bilebiliriz. Başkalarına açılmak yerine, sabırla Allah'tan yardım dilemek daha hayırlıdır.


Hz. Ali'nin öğüdüne kulak verelim: 

"Kızgınlığını yenmek, güçlü bir kaleyi fethetmekten daha iyidir." Sabrımızı koruyup öfkemizi yendiğimizde, içsel bir zafer kazanmış oluruz. Bu, dışarıdaki tüm fetihlerden daha değerlidir.


Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: "Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birbirimize karşı sorumluluğumuzun önemini bu hadis-i şerif ne güzel özetliyor. 


Ey Rabbim, bizleri Kur'an-ı Kerim'in öğütlerine uyan kullarından eyle. Kalplerimizi iyilikle, güzellikle ve birbirimize karşı merhametle doldur. 


Umarım bu kısa makaleyle hem İslami irfandan istifade ettiniz hem de maneviyatınızı tazelediniz. Selam ve dua ile.Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar