Reklam1

Zonguldak AKP'li İlçe Yönetim Kurulu Üyesinden Jandarmaya Hakaret!

reklam2

 Zonguldak’ta yol kontrolü yapan polis ve jandarma ekiplerine direnen aralarında Gökçebey Şoförler Odası Başkanı ve AKP Gökçebey İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Başlı ile köy muhtarının da yer aldığı olayın görüntüleri ortaya çıktı.


Görüntülerde otomobilde bulunan şüphelilerin polis ve jandarmanın alkol testini kabul etmeyerek tartıştığı, görevlilere küfür ettikleri ve görevini yapmak isteyen bir emniyet görevlisine karşı direndikleri yer aldı.


Pusula gazetesinin haberine göre, olay geçen salı gecesi Zonguldak-Ankara Karayolu’nun Bakacakkadı mevkinde meydana geldi. İddiaya göre; Kavşakta trafik denetimi icra eden jandarma ekipleri 67 AAK 090 plakalı otomobili durdurarak hüviyet, ehliyet ve alkol kontrolü yapmak istedi. Gvenlik güçleri ile araçta bulunan Gökçebey Şoförler Odası Başkanı ve AKP Gökçebey İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Başlı, Aktarla Köyü Muhtarı Erol K., İsmail K., ve Recep Ç., arasında münakaşa çıktı. O anlar ise saniye saniye emniyet güçlerinin yaka kameralarına yansıdı. Görüntülerde kimliklerini vermek istemeyen ve emniyet güçlerinin alkol testi yapmasına engel olan şüpheliler, polis ve jandarma ile tartışmaya girdi. Ekiplerin araçtan inmesi taleplerine ise küfür ve hakaret ederek yanıt veren şüpheliler sonrasında güvenlik güçlerine fiziki müdahalede bulundu.


Görüntülerde jandarmanın şahısları sakinleştirmeye yönelik çabası ise dikkat çekti. Ekiplerin bütün çabasına rağmen direnen şüpheliler zor kullanılarak gözaltına alındı. O anlar ise saniye saniye emniyet güçlerinin yaka kameralarına yansıdı. Olayda güvenlik güçlerinden yaralananların olduğu öğrenildi.


Gözaltına alınan şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi. Mahkeme araç sürücüsü İsmail K.’nın yurtdışı yasağı konularak tutuksuz yargılanmasına karat verdi. Şüphelilerden Gökçebey Şoförler Odası Başkanı ve AK Parti Gökçebey İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Başlı’nın ise tekrar yurt dışı yasağı konularak tutuksuz yargılanmasına ve Haftada bir gün denetimli serbestlik hükümleri uygulanmasına karar verdi.


Alkol metreyi üflemeyen sürücüye trafik ekiplerince 5 bin 224 TL para cezası kesildi. Sürücü İsmail K.’nın hastanede alınan raporda 1.6 promil alkollü çıktığından 'Alkollü vasıta kullanmaktan 1823 TL olmak suretiyle toplam 7.047 TL trafik cezası uygulandığı öğrenildi. Sürücü ile alakalı ayrıca trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten adli soruşturma başlatılmış olduğu öğrenildi.


Aralarında köy muhtarının da yer almış olduğu diğer 2 şüpheli ise savcılıktaki işlemlerinin peşinden özgür bırakıldı.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar