Reklam1

Ölen Babaya Sözler, Ölen Babaya Özlem Hasret Sözleri

reklam2

Bu yazımızda sizlere : Vefat Eden Babaya dua Sözleri Vefat Eden ölmüş babaya sözler Vefat Eden Babaya kısa Sözler Babasını kaybedenlerin yazıları Kızından Babaya özlem dolu Sözler Baba özlemi sözleri Mekanın cennet olsun babam Sözleri Baba özlemi sözleri Kısa

 Babaya hasret lafları, ölen babaya özlem sözleri başlığı altında baba özlemi çeken ve babasını özleyenler için oldukça güzel ölen babaya hasret laflarını derledik. Gönül isterdi ki asla kimse baba hasreti çekmesin, hiç kimse babasız kalmasın fakat meydana getirecek bir şeyimiz yok ve ölümlü varlıklar olduğumuzdan ötürü er veya geç herkes öleceğimiz gibi sevdiklerimiz de ölecektir. Burada mühim olan kısım ise babamız sağ iken onunla mutlu bir ömür sürmek ve onu çok sevinçli etmektir. En kral sözler sitesi olarak babalar için anlatım edilebilecek en özel ölen babaya hasret sözlerini derledik.


İmkansız gibi görünen bir hayalin peşinden koşan oğluna yardım eden baba dünyadaki tüm “canım oğlum” diye başlayan sözlere bedeldir zaten.

Beraber yudumlasaydık çayımızı, beraber yaşasaydık yaşamadıklarımızı. Sadece rüyalarımda değil yanımda görebilseydim seni babacığım.

Yüreğinde bir yalnızlık hissedersen elini kalbine koy. Üzülenler için ferahlık bağışlıyor Allah. Acıya dayanıyor yürek baba, zor da olsa katlanıyor.

Neşemiz evimizin sevinciydin. Bir babalar gününe daha hüzünle girdik. Senden ayrılalı tam 8. Babalar günü bu da sana kutlu olsun canım babam.

Bayram sabahlarında bir burukluk var evimizde. Sabahları camiden gelip bayramın geldiğin haber veren evin direği yok mesela. Bayramlar yarım ve buruk.

Hiçbir dil senin özlemini anlatacak kadar güçlü değil. Hiçbir yürek bu acıyı kaldırabilecek kadar güçlü değil. Babalar gününü sensiz kutluyoruz bir kez daha baba

Babam kötülerin bile canını yakmanın günah olduğunu söylerdi. İstemeden kötü olmuşlar, sonra belki düzelirlermiş derdi. Şimdi gitti kim iyi nasihatler verecek?


Babam ekmek getirdiğinde sadece elinden alıp tüm ruhsuzluğumla tezgaha koyuyorum .Çocukken bilmesek de hissederdik o ekmekteki alın terini babam yorgunluğunu emeğini şimdi hepsi eksik bir anı olarak yerini aldı hayatta.

Şöyle böyle hatırlıyorum, beni ölüme uğurlayan bir düğün günü. Babamı hatırlıyorum. Babamın ölümünü. Kırbacıyla birlikte bir çam ağacına gömülü… Annemse odasında babamın, hasta yatağında, kımıldamadan yatıyor.

Hasretinle dolu bir güne daha başladık canim babam. sensiz ve yalnız yetimlik ne garip şey, hep bir yanin eksik hep hüzünlü, hep bakışlarında bir acı, boğazında bir düğüm , yutamadığın o büyük acı nefes bile aldırmayan ama bir türlü de öldürmeyen.

Sadece susarak özlüyorum baba!

Ağlasam gözyaşlarımı öper misin baba?

Baba hasreti hep bir yanımı eksik bıraktı.

Nefes almak gibi sana ihtiyacım var babam.

Nefes almak gibi sana ihtiyacım var babam.

Mevsimin suçu yok babam, yokluğun soğuk!

Sensiz bir bayram daha geldi be babacığım!

Beni yokluğun savaştırma babam, kaybederim.

Babasızlık korkunç bir acı gibi saplandı kalbime!

Buna özlemek denmez olsa olsa yangın bu babam.

Babamı özlemek mi? Gölgesini görsem sarılırım!

Rabbim seni Peygamberimize komşu etsin babam.

Bana bir bayram verin içinde sadece babam olsun!

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar