Reklam1

Kim nereye atandı? Atama listesi... 2022

reklam2

 2022 Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de!

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin vazife yerleri değiştirildi. İşte detaylar...İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya bakılırsa, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet yada mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında vazife yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni vazife yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı.


RESMİ GAZETE İÇİN TIKLAYINIZ


1. Sınıf ilçede görev yapan 46, 2. Derslik ilçede görev meydana getiren 37, 3. Derslik ilçede görev yapan 43, 4. Sınıf ilçede vazife meydana getiren 104, 5. Sınıf ilçede görev yapan 38, 6. Sınıf ilçede görev icra eden 61 olmak suretiyle toplam 329 ilçe kaymakamının vazife yerleri değiştirildi.

İstanbul'da 12, Ankara'da 4, İzmir'de ise 10 kaymakamın görev bölgeleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de yapan kaymakamlardan 12'si farklı görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapılmış oldu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi bütün ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine doğal olarak olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.

Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili göreve getirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

Göç İdaresi Başkanlığında boş bulunan Başkan Yardımcılığı görevine Bakanlığın İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Can Ozan Tuncer getirildi.

Uyum ve yazışma Genel Müdür Vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü Vekili Gözde Özkorul, Uluslararası Koruma Genel Müdür Vekili Muhammet Selami Yazıcı, Düzensiz Göç ile Mücadele ve Sınır Dışı İşleri Genel Müdür Vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Denetim Başkan Vekili Hacı Memet Gürlek aynı görevlere asaleten atandı.

İller idaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Fırat Taşolar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığında Komutan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz Tümamiralliğe, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG Albay Ahmet Bahadır Tuğamiralliğe, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı SG Albay Oğuz Bavbek Tuğamiralliğe terfi ettirildi ve bulundukları görevlere intibak atamaları yapılmış oldu.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar