Reklam1

Gündem Zeytinli Rock Festivali'ne kaymakam engeli Balikesir Haber Son dakika

reklam2

 Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, yıllardır meydana getirilen ve anane haline gelen, bu yıl de 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermedi. Kaymakam İlyas Memiş, yazısında “Vatandaşlarımız tarafınca yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, amme güvenliği ve sağlığı, camianın huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadelerini kullandı.


Yıllardır Türkiye'de yapılan ve anane haline gelen Zeytinli Rock Festivali'ne kaymakamlıktan bu yıl izin çıkmadı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Milyon Yapım Organizasyon Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı verdi:


“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup; Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanmış olan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla yurttaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, topluluğun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.”


Munzur Festivali de iptal edilmişti

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali, Tunceli Valiliği'nin yasak kararlarının arkasından, tertip komitesince il merkezinde iptal edilmişti.  Munzur Kültür ve Doğa Festivali tertip komitesi, Tunceli Valiliği’nin almış olduğu yasak kararları nedeniyle etkinliklerin yapılamaz hale geldiğini belirtip, merkezdeki festivali iptal etmek mecburiyetinde bırakılmıştı. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ise iptal kararının valilik yasakları nedeniyle alındığını  söylemişti.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar