Reklam1

Dünya Dilleri Atlası - Roland Breton

reklam2

Dünya Dilleri Atlası - Roland Breton

 

 

Dünyada 6000’den fazla dil birarada yaşıyor. Nerelerde, ne zamandan beri, kimler tarafınca konuşuluyorlar? Aralarında kurmuş oldukları ilişkiler neler?

Dünya Dilleri Atlası bu sorulara açık ve kafi cevaplar vermeyi amaçlıyor. Yalnızca coğrafi, tarihsel, demografik dağılımlarını değil, bununla beraber bu olguların jeopolitik oyunlar içindeki gelişim ve gerilemelerini de ele alıyor.

Kitabın amacı okura resimli bir sunumla dillerin çeşitliliği ve dillerin durumlarının farklılıkları mevzularında, çarpıcı görsel bir izlenim edinmesini sağlayacak genel bir özet vermek; dünyanın değişik bölgelerini gezermişçesine dünya ölçeğinde ortaya atılan temel soruların üstünden geçmektir.

Kitapta dillerin akrabalığı, ailelere dağılımı, bu dillerin tarihsel ve tarih öncesi konumları; devletler, nüfuslar ve bireyler ölçeğinde dillerin kullanımı; dünyadaki başlıca bölgelerde dillerin dağılımı ve çokdilli ülkelerde dil alanlarının yayılımı benzer biçimde mevzular ele alınıyor. Atlas ek olarak, değişik dil kullanımlarının insanoğlunun geleceği için ne kadar olmazsa olmaz bulunduğunu da gösteriyor.Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar