Reklam1

Dört Mezhebe Göre İslam Fıkhı 8 Cilt - Abdurrahman Ceziri

reklam2

Dört Mezhebe Göre İslam Fıkhı 8 Cilt - Abdurrahman Ceziri - Epub

 

 

Dört Mezhebe Nazaran İslam Fıkhı 8 Cilt - Abdurrahman Ceziri

Hanefi olsanız da, Şafii, Hanbelî, Maliki olsanız da tüm İslami meselelerinizin çözümü bu eserde. Büyük Hanefî âlimi Abdurrahman Cezîrî başkanlığında seçkin âlimlerden oluşan bir kurul tarafınca hazırlanmıştır.
Şimdiye kadar yazılan eski ve yeni tüm fıkıh kitapları taranarak Hanefî, Şafiî, Malikî ve Hanbelî mezheplerinin kabul görmüş fetvaları bu kitapta bir araya getirilmiştir.

Temizlik, Taharet, Gusül, Teyemmüm, Namaz, Zekât, Hac, Haramlar ve Helâller, Giyim, Avcılık, Saç Boyama, Müzik, Fotoğraf, At Yarışları, Yemin, Keffaret, Adak, Alış-Veriş, Faiz, Rehin, Kira, Ortakçılık, Vekâlet, Bağışlama, Vasiyet, Nikâh, Boşanma, Ceza ve Kısas benzer biçimde yüzlerce mevzuya Dört Mezheb İmamının getirmiş olduğu İslâmi çözümleri içermektedir.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Keskin tarafınca anlaşılır bir üslupla Türkçe’ye çeviri edildi.
Eserin sonuna kişi ve yer isimleriyle, fıkhî terimleri ihtiva eden genel bir dizin eklendi. Konuların alfabetik fihristi hazırlandı.
Hiçbir fıkıh kitabında bulunmayan, Türkçeleştirilemeyen fıkıh ıstılahları (terimleri) sözlüğü eserin sonuna ilave edilerek yaratı daha anlaşılır bir hale getirildi.Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar