Reklam1

23 Ağustos 2022 Salı Tanju Özcan'dan ihraç açıklaması

reklam2

 Kati ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Tv100 kanalında piyasaya çıkan 'Bölme Meydanı' adlı programa konuk oldu. İhraç talebine ilişkin izahat meydana getiren Özcan, ""Siyasal olarak son beş seçimdir AK Parti’yi yenen biriyim. AK Parti’yi siyasal olarak mutlu edecek" dedi.

Özcan ihraç istemiyle sevk edilmiş olduğu disiplin kuruluyla ilgili "Niye disipline verildiğimi anlayabilmiş değilim. Resmi gerekçe belediye meclisinde bir meclis üyesiyle girdiğim münakaşa. Duruşmam, sözlü savunmam 25 Temmuz’da alındı, bugüne ertelendi. Bugün haber aldım 26 Eylül’e ertelendi. Sığınmacılarla ilgili söylediklerim, HDP ile ilgili söylediklerim, bazı uygulamalarım olabilir. Cinsiyetçi söylemde bulunduğum nedeni öne sürülerek disipline verildim. Savunmamda o diyaloglarla ilgili savunmamı verdim" dedi.

"BUNUN ULUSAL BOYUTTA SES GETİRMESİNİ İSTEDİM"

Özcan "Bugün yaşanmış olan bir tehlikeyi görmemezlikten, duymamazlıktan gelemem. Yarın torunlarımın gözünün içine utanmadan bakabilmek için bugün yanlış gördüğüm mevzularda söz söylemekten geri duramam. Bazı ürünlere zam yapacağım derken suyu niçin öne çıkardım? Bunun ulusal boyutta ses getirmesini istedim, bu mevzunun tartışılmasını istedim. Sığınmacılardan daha çok gelir elde etmek için bunu söylemedim" diye konuştu.

"BENİM İHRAÇ EDİLMEM CHP’Yİ SEVİNDİRMEYECEĞİ KESİN"

Özcan "Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kati. ‘Bu ırkçı ve faşistle hesaplaşmadan CHP bizimle helalleşemez’ diyen HDP’lileri sevindirecek. Siyasal olarak son 5 seçimdir AK Parti’yi yenen biriyim. AK Parti’yi siyasal olarak mutlu edecek" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Tanju Özcan'ın 16 Mayıs'taki belediye meclisi toplantısında AKP'li meclis üyesi Hacer Çınar'a yönelik sözleri sebebiyle disipline sevki kararlaştırılmıştı.

Özcan'ın söz mevzusu görüşmede, oylamada el kaldıran Çınar'a yönelik, "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım, ayıp oluyor" demişti.

Çınar, olayın arkasından koruma sonucu aldırmıştı.

Özcan, bir süre sonrasında önlem kararının kaldırıldığını açıklamış; toplumsal medya hesabından, "Evli barklı adamım, dedim diye Bolu 1. Aile Mahkemesi'nce verilen ihtiyat-i önlem sonucu, Bolu 2. Aile Mahkemesi'nce kaldırılmıştır" ifadelerini paylaşmıştı.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar