Reklam1

12 Ağustos 2022 Justin Bieber'ın videosunu paylaştığı Sofi Ömer

reklam2

 Hakkari'nin Şemdinli kazasının Yayla köyünde oturan ve 'Sofi Ömer' lakabıyla tanınan Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan meşhur müzisyen Justin Bieber'a teşekkür ederken, "İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la bir çay içeceğiz’’ dedi. 
Hakkari bölgesine has yöresel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat çeken Ömer Çelik'in görüntüleri, 8 yıl önce sosyal medyada yer almıştı. 'Sofi Ömer' lakabıyla tanınan Ömer Çelik, görüntülerinin yayınlanmasının arkasından düğünlerin aranan adlardan biri oldu. Hakkari ve muhit illerin yanı sıra İran ve Irak'tan da düğünlerde 'halay başı' olması için teklifler almaya başladı. 


Biri engelli, 10 evladı olan Ömer Çelik; geçen yıl kanser hastalığı sebebiyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Her yerden çayır için evine gelen misafirlerin ısrarı üstüne yeniden düğünlerde yer almaya başlamış olan Çelik'in halay performansı ise şarkıcı Justin Bieber'ın dikkatini çekti. Ünlü müzisyen, Sofi Ömer'in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı. 


“İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz” 

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini belirten Çelik, "İlk olarak ünlü sanatçı Justin Bieber'a beni böyle bir video ile sevinçli ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Özel olarak araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Zamanla kendime ilişik birçok dans ve halay figürü de öğrendim. Düğünlerde yaptığım olağan dışı halaylar birçok toplumsal medya hesabında paylaşıldı. Sadece Şemdinli'den değil, artık yurt dışından da öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetler de kat kat arttı.


Eşimi kaybettikten sonra düğünlere ara verdim. Vatandaşların ısrarları üzerine yeniden mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da birçok sevenim var. Ancak ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın benim halay videomu paylaşmasına çok sevinçli oldum, fazlaca sevindim. Buradan Kanadalı müzisyen Justin Bieber'a oldukca teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la bir çay içeceğiz’’ dedi. (İHA)

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar