Reklam1

Ulusların Düşüşü pdf indir - E-kitapindir.com

reklam2
Ulusların Düşüşü PDF İndir, kitap sever takipçilerimiz için  Ulusların Düşüşü PDF İndir başlığı altında özetini verelim istedik. Ulusların Düşüşü PDF İndir detaylı kitap özeti yazımızda..


Ulusların Düşüşü PDF İndir
  • Adı:Ulusların Düşüşü

  • Yazar:James A. Robinson, Daron Acemoğlu

  • Alt başlık:Güç, Zenginlik ve Yoksulluğun Kökenleri

  • Baskı zamanı:2013

  • Sayfa sayısı:496


Ulusların Düşüşü pdf kitabını ücretsiz bir şekilde indirmek için Ulusların Düşüşü kitabı özet kısmının derhal altındaki indirme linklerine tıklamanız kafi gelmektedir.


Ulusların Düşüşü


Bu benzersiz süreç niçin İngiltere’de ve niçin 17. yüzyılda başladı? Niçin İngiltere çoğulcu siyasal kurumlar geliştirdi ve sömürücü kurumlarla olan bağını kopardı? Daha ilkin gördüğümüz şeklinde, Görkemli Devrim’e yol açan siyasal gelişimleri birbiriyle ilişkili birkaç süreç şekillendirmişti. Bunların merkezinde mutlakıyetçilikle zıtları içindeki siyasal çatışma yer alıyordu. Bu çatışmanın sonucu İngiltere’ de yenilenmiş ve daha güçlü bir mutlakıyetçilik yaratma girişimlerine son verilmesi değildi yalnızca; bunun yanı sıra ülkenin kurumlarında kökten değişim isteyenlerin güçlendirilmesiydi. Mutlakıyet zıtlarının yapmış olduğu yalnızca değişik türde bir mutlakıyetçilik inşa etme girişimi değildi. Bu basitçe Güller Savaşı’nda Lancaster Hanedanı’nın York Hanedanı’nı yenilgiye uğratması değildi. Görkemli Devrim anayasal idareye ve çoğulculuğa dayalı yeni bir rejimin doğuşunu içeriyordu.Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar