Reklam1

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı Pdf indir

reklam2

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı kitabı 476 olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafınca kaleme alınan Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı isminde kitap 9786052065716 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı kitabını 11.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı pdf oku indir.


Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı pdf indir


Bu kitap, Osmanlı’nın son periyodunu ve Türkiye Cumhuriyeti tarihini devamlı olaraklikler çerçevesinde ele almayı korumak için çaba sarfeden literatüre atıfla, geçmişten miras kalan yada geçmişe bir meydan okumayla şekillenen siyasal, toplumsal, kültürel ve ekonomik dinamiklerin somut örnekler üstünden iyi mi tartışılabileceği sorusuyla yaşandı. Emek verme, siyasetin, ekonominin, emek süreçlerinin, entelektüel iklimin, sıhhat, eğitim ve güvenlik sistemlerinin dönüşümü ekseninde, Türkiye’nin kabaca iki yüzyıllık modernleşme sürecinin toplumsal tarihini okumayı ve “İmparatorluğun Mirasını” tekrardan düşünmeyi öneriyor.
Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı, imparatorluktan günümüze aktarılan sancılı ve karmaşık süreçleri, toplumsal tarihin önümüze serdiği zenginlikle değerlendirme fırsatı sunuyor. Kitap iki ana bölümden oluşuyor. “Tarihin Dönüşümü” kısmı, neoliberalizm öncesi devrin toplumsal ve gündelik yaşamından kesitlerle Osmanlı ile Cumhuriyet arasındaki devamlılığa işaret ediyor. Bununla beraber bu bölüm tarih disiplininde “aşağıdan tarih” olarak kavramsallaştırılan bakış açısıyla, bayağı bireylerin geçmişine yönelen incelemeleri bir araya getirmiş olduğu için de “Tarihin Dönüşümü” olarak adlandırıldı. Kitabın “Dönüşümün Zamanı” başlıklı ikinci kısmı, Türkiye’nin neoliberal dönemine odaklanıyor. Bu bölümde emek süreçlerinin, eğitimin, sağlığın ve güvenliğin piyasa dinamikleriyle tekrardan şekillenişi ele alınıyor. Öteki bir deyişle kitap, dönüşümün tarihini, neoliberalizmin tarihiyle başlatmayı öneriyor.


Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı kitap özeti


Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı pdf oku


Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Zamanı Pdf indirSponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar