Reklam1

Stefan Zweig - Yakıcı Sır - Sesli Kitap Arşivi

reklam2

STEFAN ZWEIG – YAKICI SIR

Sesli Kitap Açıklaması


Sesli Kitap, “Yakıcı Sır” kısa bir dinlence için Avusturya Alplerine giden bir baron, zamanını zararsız bir flörtle renklendirmenin yollarını aramaktadır. Kendine fazlasıyla güvenen ve gönül maceralarına devamlı açık olan bu müzmin hanım avcısı, kısa sürede kendisine bir av bulmakta asla zorlanmayacaktır. Tanışıp yakınlaşmak istediği kadının on iki yaşındaki oğluyla ahbaplık kurarak işe koyulur.


Yakıcı Sır annesini elde etmek isteyen bu narsist hovarda tarafınca kullanılan bir çocuğun hikâyesidir aslen. Ne var ki, erişkin dünyası kimi zaman masum ufaklıklara büyüklere göründüğünden fazlaca daha berrak görünmektedir…


(Tanıtım Bülteninden)


Seslendiren: seslikitaplar


Yazar Açıklaması


Stefan Zweig, 28 Kasım 1881 senesinde Viyana’da hayata merhaba dedi. Babası zengin bir sanayiciydi. Avusturya, Fransa ve Almanya’da tahsil gördü. Harp karşıtı kişiliğiyle dikkat çekti. 1919-1934 yılları aralığında Salzburg’da yaşadı, Nazilerin baskısı yüzünden Salzburg’u terk etmek mecburiyetinde bırakıldı. 1938’de İngiltere’ye, 1939’da New York’a gitti, birkaç ay sonrasında da Brezilya’ya yerleşti. Önceleri Verlaine, Baudelaire ve Verhaeren çevirileriyle tanındı, ilk şiirlerini ise 1901 senesinde yayımladı. Oldukca sayıda tecrübe etme, öykü, uzun öykünün yanı sıra büyük bir ustalıkla yazıya döktüğü yaşam öyküleriyle de ünlüdür. Psikolojiye ve Freud’un öğretisine duyduğu yoğun ilgi, Zweig’ın derin karakter incelemelerinde ifade bulur. Bilhassa tarihsel karakterler üstünde yazdığı yorumlar ve yaşam öyküleri, ruhsal çözümlemeler bakımından son aşama zengindir. Zweig, Avrupa’nın içine düşmüş olduğu siyasal duruma dayanamayarak 1942 senesinde Brezilya’da karısıyla beraber intihar etti.


Bizleri FeysbukInstagram ve Twitter hesaplarımız üstünden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize göz atmak için ve Sesli Kitap dinlemek için tıklayın!
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar