Reklam1

Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? Pdf indir

reklam2
Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitabı 156 olarak çıkarılmıştır. Pierre Bayard tarafınca kaleme alınan Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? adlı kitap 9786051857947 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitabını 14.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf oku indir.


Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf indir


Borges vasıtasıyla artık tamamımız Don Quijote’nin gerçek yazarının Pierre Ménard bulunduğunu bilinmekte. Peki Kafka’nın Yabancı’yı, Tolstoy’un ise Rüzgâr Benzer biçimde Geçti’yi yazdığını yada Hitchcock’un Potemkin Zırhlısı filmini çektiğini biliyor muydunuz?
Edebiyat profesörü ve denemeci Pierre Bayard’a nazaran, eserlerin müelliflerini değişiklik yapmak ve onları başka bir bakış açısıyla incelemeye çalışmak hem algımızı zenginleştiren hem de bizi daha oldukça hayal kurmaya teşvik eden bir yöntem. Bayard, Don Quijote’yi bir 20. yüzyıl bilimkurgu yazarına atfeden Borges’in ve 1968’de “müellifin ölümü”nü duyuru eden Roland Barthes’ın yolundan aşama kaydediyor; Nietzsche’yi Karamazov Kardeşler’i yazmaya iten sebepleri sorguluyor, Balzac’ın Parma Manastırı’ndaki üslubunu inceliyor.
Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? tarihe ters köşe yaparak alışılmadık bir okuma şekili öneriyor.


Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitap özeti


Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? pdf oku


Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? Pdf indir
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar