Reklam1

Mesajın İnşası Kiralık Akıl pdf indir

reklam2


Mesajın İnşası Kiralık Akıl
Akıl kim tarafınca ve ne için kullanılır? Aklın gerçek sahibi kimdir? Tarih süresince liderler, din adamları ve filozoflar tarafınca cevap aranan bu soruların kim bilir tek amacı vardı; Onu yönetmek. Bu yönüyle tarih gerçekte akıl sahiplerinin kendi aralarında sürdürdükleri savaşlardan ibaretti.Pdf kitap indir


İnsanlar akla haiz olmasına karşın daima akıl edebilir mi? İnsan daima akıl edemiyorsa doğrusu aklını kullanamıyorsa onu kim kullanıyor?


Bu kitap, aklımızın gerçek sahibini arıyor? Beslediğimiz, büyüttüğümüz ve kendimizi onunla var ettiğimiz aklımız, gerçekte kimin hizmetinde… Sahibinin hizmetinde olmayan şey kirada kabul ediliyorsa aklımızı kiralayan kim? Onu iyi mi kiralıyor? Biz buna niçin ve iyi mi müsaade ediyoruz yada etmek zorunda kalıyoruz? Ve en önemlisi bizim bu kiralama işleminden haberimiz var mı?


Kitle kontakt araçlarının, cemaat, cemaat, tarikat, teşkilat, iktidar, din, ideoloji, devlet benzer biçimde yapıların fikir oluşumu üstündeki gücü hep tartışılır. Sadece bu etkinin merkezinde yer edinen ileti ve mesajın inşa gücü daima bu tartışmaların uzadığında kalmıştır.


Bu kitap mesajın inşa gücü vasıtasıyla akılları iyi mi kiraladığının yollarını ortaya koymayı amaçlıyor ve soruyor, “İnsanın insana yaptığını bigün suni zeka hayata geçirmeye kalkarsa?…”

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar