Reklam1

Kavganın ve Direnişin Şafağında Umudun Alıngan Şiirleri pdf indir

reklam2


Kavganın ve Direnişin Şafağında Umudun Alıngan Şiirleri
“Şiir; en güzel sözcüklerin en doğru sıralanmasıdır” diye tanımlansa da  yanında daima hep bir fazlalık ister. Duygu ister, hüzün ister, cesaret ister, güzellikler ister. Şu demek oluyor ki insana dair ne var ise kendine katmayı ister.Tek başına ortalıkta görünmemeye itina eder. Duygu diline esin taşıyacak nehirlerin yükselip çağlamasını bekler. Şu demek oluyor ki bahane arar durur. Bahanesiz şiir alkolle yıkanmış muhabbet gibidir, yoldan çıkmaya meyillidir daima.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Elinizdeki bu kitap, uzun seneler içinde biriktirdiği; sevgiyi, aşkı, umudu, direnişi  harmanlamış ve bunu birazcık gecikmelide olsa kitaba  dönüştürmeyi başarmış  “Umudun Şairi  Mustafa Ercan”ın ilk şiir kitabı. 
Her insanın susup, bir tek konuşulanları dinlemeye geçmiş olduğu zamanlarda yazarak, yazdıklarına ses vererek olabildiğince fazla insana ulaşmaya çalışan, aşkı, umudu, mücadeleyi ve hepsinden öte zulmün karşısında direncin gerekliliğini en sansürsüz(!) haliyle yazan, okuyan, paylaşan “Umudun Şairi  Mustafa Ercan” bu gayretiyle  kısa bir süre zarfında yüz binlerin sesi olmayı başardı.
“Fenalık meyve çağındaki ağaçların dallarını kırsa da ve kapkara dehlizlerin ardındaki kapılar yüzümüze kapansa da ümit bir yerlerden ne olursa olsun çıkar gelir ve “Vardır sonbaharında bir bilmiş olduğu elbet yaprak dökmekten başka” şiarıyla yazdıklarını, seslendirdiklerini sizlere sunuyor.Pdf kitap indir

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar