Reklam1

Kamelyalı Hanım Pdf indir

reklam2
Kamelyalı Hanım pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kamelyalı Hanım kitabı 244 olarak çıkarılmıştır. Alexandre Dumas tarafınca kaleme alınan Kamelyalı Hanım isminde kitap 9789750756788 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kamelyalı Hanım kitabını 12.04.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kamelyalı Hanım pdf oku indir.


Kamelyalı Hanım pdf indir


Dumas, Marie Duplessis’yle yaşamış olduğu ağlatısal aşk hikâyesini anlattığı Kamelyalı Hanım’la halen yirmili yaşlarının başlangıcında edebî rüştünü ispatlamıştır. Ilkin okuru büyüleyen roman, yazımından kısa bir süre sonrasında tiyatroya uyarlanmasının peşinden da İtalyan besteci Guiseppe Verdi’yi tesiri altına almış ve La Traviata’nın esin kaynağı olmuş, günümüze dek bir oldukca kez beyazperdeye çevirilmiştir.
 
19. yüzyıl Fransa’sını arka planına alan roman, genç hukukçu Armand Duval ile Paris’in en güzel kurtizanı, yakasındaki kamelyalarla âşıklarına göz kırpan Marguerite Gautier’nin yasak aşkı üstünden devrin masumiyet ve terbiye anlayışına kafa tutarken, toplumsal yaşamı da gözler önüne serer.
 
“Tüm zamanların en çok önemli aşk hikâyelerinden biri.”
Henry James
 
#dünyaklasikleri #fransızklasikleri #yasakaşk #parissosyetesi #sosyalsınıflar #umutsuzluk


Kamelyalı Hanım kitap özeti


Kamelyalı Hanım pdf oku


Kamelyalı Hanım Pdf indir
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar