Reklam1

İncesaz Nota Albümü 2022 (1- Şarkılar, 2- Saz Eserleri) (2 Kitap) kitabını indir

reklam2

İncesaz Nota Albümü 2022 (1- Şarkılar, 2- Saz Eserleri) (2 Kitap)
İncesaz 1997 senesinde Murat Aydemir (tanbur), Derya Türkan (kemençe) ve Cengiz Onural (gitar) tarafınca kuruldu. Üçlü yolculuklarına Cengiz Onural’ın besteleriyle başladı. Zaman içinde Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuvarından seçtikleri eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına gore yorumladılar.
1997’de ilk albümün emek harcamaları esnasında gruba Taner Sayacıoğlu (kanun) katıldı ve “1/Eski Nisan” Kalan Müzik tarafınca 1999 Nisan’ında gösterildi. Daha sonraki tüm İncesaz albümleri de bu şirket tarafınca gösterildi.
İncesaz 1999-2001 yıllarında ATV’de gösterilen “İkinci Bahar” dizisine müzik yapmış oldu ve bu dizinin soundtrack albümü de aynı seneler içinde gösterildi.
2001’de Akın Aral (bas gitar) gruba katıldı. Melihat Gülses’in solistliğinde “2/Eylül Şarkıları” 2002’de gösterildi.
2003’te Engin Gürkey (vurmalı çalgılar) İncesaz’a katıldı. 2004’te Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Efdal Altün ve Hakkı Öztürk’ten oluşan yaylı çalgılar dörtlüsünün de yer almış olduğu “3/İstanbul’a Dair” gösterildi.
2001-2005 yıllarında İncesaz, ATV’de gösterilen “Ekmek Teknesi” ve TRT’de gösterilen “Çınaraltı” dizilerinin müziklerini yapmış oldu. Arzu Türkan’ın solistliğini yapmış olduğu ve içinde Türk tangolarından seçkiler olan “4/Mazi Kalbimde” 2005’te gösterildi.
Cengiz Özkan’ın solistliğini yapmış olduğu, türkülerden oluşan “5/Elif” 2007’de gösterildi. 2003 yılından itibaren ara sıra İncesaz konserlerinde yer edinen Türker Çolak (vurmalı sazlar) bu albümle beraber gruba dahil oldu.
Gene Arzu Türkan’ın solistliğini yapmış olduğu “6/Kalbimdeki Deniz” 2009’da gösterildi. Bu albümde İncesaz grubunun çalışmalarında kurulduğu günden bu yana yer edinen Bora Ebeoğlu da solo bir şarkı seslendirdi.
2008 senesinde THY’nin kuruluşunun 75. Yılı vesilesiyle İncesaz’dan hususi bir beste istendi. Bunun üstüne Macar Radyo Senfoni Orkestrası’yla beraber “Yollar” isminde CD ve DVD’den oluşan bir emek harcama yapılmış oldu ve hususi bir konser verildi. İçinde Arzu Türkan’ın da 4 şarkıyla solist olarak yer almış olduğu “7/Yollar” ondan sonra 2011 senesinde Kalan Müzik tarafınca gösterildi.
2009 senesinde Berlin Filarmoni konser salonunda gerçekleşen İncesaz konseri ile Volkan Hürsever (kontrbas) İncesaz grubuna dahil oldu.
Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yapmış olduğu “8/Geçsin Günler” 2014 Şubat’ında gösterildi. Emre Erdal (kemençe), Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Akapella Korosu bu albüme konuk olarak katıldılar. Emre Erdal ondan sonra İncesaz grubunun tüm konserlerinde yer aldı.
Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yapmış olduğu “9/Peşindeyim” albümü 2017 Aralık ayında gösterildi. Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Korosu bu albüme konuk olarak katıldılar.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar