Reklam1

Hayalet Tugay / John Scalzi

reklam2

Hayalet TugayHayalet Tugay


Hayalet Tugay’dan…


Adam dönerek Sharan’a baktı. Sharan’ın gözü artık monitöründe değildi; bunun bir sebebi de, kadının düşmüş olduğu yerin yakınında monitörün paramparça yatıyor olmasıydı.


“O da neydi?” diye sordu Cainen.


Bir nebze umut besleyerek, “Zelzele olmasın?” diye düşünce yürüttü Sharan. Derken laboratuvar bir kez daha kuvvetle etraflarında zıplayınca feryat attı. Işıklar ve akustik panelleri tavandan düştü; hem Cainen hem de Sharan iş tezgahlarının altına girmek için süründü. Onlar masalarının altına sinerken, çevrelerindeki dünya başlarına çökmeyi sürdürdü.


Fazlaca geçmeden sarsıntı durdu. Geride kalan titrek ışıkta etrafına bakınınca, tavanın ve duvarların bir çok da dahil laboratuvarının büyük bölümünü yerde buldu Cainen. Laboratuvar çoğu zaman işçilerle ve Cainen’in öteki asistanlarıyla dolu olurdu, fakat o ve Sharan bazı gen dizilimleri yapmak suretiyle geç saatte işlerinin başına dönmüşlerdi. Cainen’in mensubunun bir çok, azca öncesine dek üssün kışlasında uyuyor olmalıydı. Eh, artık hepsi uyanıktı herhalde.


Laboratuvara çıkan koridorda yüksek, tiz bir ses yankılandı.


“Bunu duyuyor musun?” diye sordu Sharan.


Cainen başını eğerek olumladı. “Harp istasyonlarına geçme alarmı.”


“Hücum altında mıyız?” diye sordu Sharan. “Bu üssün yalıtıldığını sanıyordum.”


“Yalıtılıyor,” dedi Cainen. “Yada yalıtılıyordu. En azından yalıtılıyor olması lazım.”


“Eh, mükemmel bir iş çıkardıkları belli,” dedi Sharan.


Cainen kızmaya başlıyordu. “Hiçbir şey muhteşem değildir Sharan,” dedi.


Patronunun ani asabiyetini fark eden Sharan, “Üzgünüm,” dedi. Cainen homurdanarak iş tezgahının altından çıktı ve devrilmiş bir gizleme dolabına doğru enkazın içinde ilerledi. “Gel de şunu kaldırmama yardım et,” dedi Sharan’a. Beraber dolabı Cainen’in kapağını zorlayarak açabileceği bir konuma getirdiler. Dolabın içinde ufak bir mermili tabancayla bir mermi kartuşu vardı.


“Bunu nereden aldın?” diye sordu Sharan.


“Burası askeri bir üs Sharan,” dedi Cainen. “Her taraf tabanca dolu. Bende bundan iki tane var. Biri burada, biri de kışlada. Böyle bir durum olursa işe yarayabileceklerini düşünmüştüm.”


“Biz ordu mensubu değiliz ki,” dedi Sharan.


“Bunun üsse saldıranlar için büyük bir fark yaratacağından inanırım,” dedi Cainen ve tabancayı…


LİNK

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar