Reklam1

Hakan Mengüç - Sen Yola Çık Yol Sana Görünür - Sesli Kitap Arşivi

reklam2

HAKAN MENGÜÇ – SEN YOLA ÇIK YOL SANA GÖRÜNÜR

Sesli Kitap Açıklaması


Sesli Kitap, Her Şey Vaktini Bekler. Ne Gül Vaktinden Ilkin Açar Ne de Güneş Vaktinden Ilkin Doğar. Birazcık Sabret Senin Olan Sana Gelecektir. Mevlana 21. yüzyılda dünyanın başına gelenleri görseydi acaba ne düşünürdü? Bu hız çağlarında boğuştuğumuz sorunları çözüme ulaştırmak için bizlere iyi mi yol gösterirdi?


Hakan Mengüç, değindiği bu yeni kitabında tam da bu soruların yanıtını arıyor. Büyük düşünür, sekiz yüz yıl öncesinden sesleniyor çağımızın acı çeken ruhlarına…


Onlara 21 altın kuralı hatırlatıyor! Hiçbir şeyin çaresiz ve çözümsüz olmadığını, her derdin içinde bir derman saklı bulunduğunu fısıldıyor. Peki ya o dermanı bulmak mümkün mü?


Doğru yere bakınca evet…


Doğru yeri bilen gönül gözünü uyandırmanın tam zamanı…


Aradığın gömü tam olarak durduğun yerde. Sefalar getirdin yol dostum.


(Tanıtım Bülteninden)


Seslendiren: Hakan Mengüç


SATIN AL

Yazar Açıklaması


Son yıllarda toplumsal medyada adından sıkça söz ettiren Hakan Mengüç Bursa’da dünyaya gelmiştir. Ufak yaşlarından itibaren müziğe merak salmıştır. 15 yaşlarında hem ney hem de piyano çalmayı öğrenmiştir. Uludağ Üniversitesinde tahsil gören Hakan Mengüç iki yıl konservatuara girmiş sadece tamamlamamıştır. Mevlevi geleneği ile büyümüştür. Psikolojiye olan ilgisi sebebiyle Cenup Afrika’da hayvan davranışları ve İran’da ise sertifikalı olarak Mevlana Terapi eğitimi almıştır. İngilizce’nin yanında ek olarak Osmanlı Türkçesi, Farsça, Arapça da bilmektedir. Sufi ney dinletisi veren Hakan Mengüç seminerleriyle de birçok kişiyi çevresinde toplamayı başarmıştır. Ek olarak çeşitli yerlerde yaşam koçluğu da yapmaktadır.


Yaşam koçluğu icra eden Hakan Mengüç üniversite hocalarından sporculara kadar pek oldukça kesimle çalışmış biridir. İki arkadaşıyla beraber Bursa Tiyatro Atölyesini kurmuştur. Tiyatro oyunları da yazmıştır. Hint ve Uzak Doğu felsefesi üstüne emek harcamalar yapmış ve bu mevzuda eğitim emekleri düzenlemiştir.


TRT sanatçılarının korolarında çalan Hakan Mengüç Hint müziğinden Jazz müziğine kadar pek oldukça müzik yapmıştır. Yaratıcılık atölyesi ve topluluk önüne konuşma eğitimine kadar pek oldukça terimi geliştirmiştir. Üniversitelerde yapmış olduğu konuşmalar yardımıyla Erciyes Üniversitesi ve Bozok Üniversitesinde senenin en iyi konuşmacısı seçilmiştir. 2017 senesinde kurduğu Youtube sayfasında kendi alanıyla ilgili videolar çekmektedir. Kısa sürede binlerce kişinin takibine girmiştir. Maddi durumu olmayan öğrencilere verdiği kişisel gelişim alanındaki dersler kurduğu Sufi Akademi’de verilmektedir.


Bizleri FeysbukInstagram ve Twitter hesaplarımız üstünden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize göz atmak için ve Sesli Kitap dinlemek için tıklayın!
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar