Reklam1

Enerji Otobüsü / Jon Gordon

reklam2

Enerji OtobüsüEnerji Otobüsü


Enerji Otobüsü’nden…


Sonrasında birden kafasına dank etti ki; gelip onu alması için arayabileceği asla kimse yoktu iş yerinden. Geriye bir tek seçeneği kalıyordu; eşi. Ve o da bu tarz bir olay sorabileceği son kişiydi.


George eve girdiğinde her zamanki sesleri duydu ve mutfaktan karmakarışık gürültüler geliyordu. Okula gitmeden ilkin evlatların oturup kahvaltı etmeleri için uğraşan eşinin çevresinde dört dönen köpek yavrusunun sesini duyabiliyordu. Mutfak kapısından dikkatlice içeriye baktı. Çocuklar onu görünce çığlıkları daha da arttı. “Merhaba baba!” diye bağırmaya başladılar. Kızı yanına koşarak kalçasına sarıldı. “Seni fazlaca seviyorum baba” dedi ve George ona kuru bir teşekkür etmekle yetindi. Oğlu ise, “Baba, basketbol oynayalım mı?” diye bağırıyordu. George kendi evinde sanki gönülsüz bir şöhret gibiydi âdeta. Hepimiz ondan bir parça istiyor; fakat o yalnızca sessiz bir köşede her şeyden saklanmak istiyordu.


George, “Hayır!” diye bağırdı. Sonrasında kendini kaybetmişçesine, “Hafta sonunda değiliz. İşe gitmek zorundayım. Şimdi lütfen ikiniz de susun da annenize bir şey sorabileyim. Tatlım, arabamın lastiği patlamış ve yetişmem ihtiyaç duyulan fazlaca mühim bir toplantım var. Doğrusu, arabana ihtiyacım var!” dedi.


Eşi, “Yedek lastiğe ne oldu?” diye sordu.


“Doğal ki derhal bunu öne süreceksin. Pekâlâ, onu onarım ettirmedim.”


“Sana destek olamayacağım George. Evlatları okula götürmem gerek, hemen sonra diş doktoruyla randevum var, peşinden köpeği veterinere götüreceğim ve sonrasında da evlatların öğretmeniyle bir görüşmem var. Daha sayayım mı? Meydana getirecek işleri olan yalnızca sen değilsin. Bu ailede tek mühim şahıs senmişsin şeklinde davranıyorsun fakat ben de bu evi ve aileyi yönetim ediyorum ve eğer bugün arabam eğer olmazsa ben de kendi işimi yapamam.” George’un saldırılarını önlemek için öncesinden hücuma geçmek mevzusunda kendini geliştirmişti.


George, “Evet, fakat eğer bu toplantıya geç kalırsam artık bir işim olmayabilir” dedi.


George ve karısı ileri geri şakalaşmaya devam ederken, evin beş aylık yavru köpeği de George’a slm vermeye karar vermiş ve George onu tasmasından yakalayıp kulübesine götürene…


LİNK

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar