Reklam1

Devrim Okumaları Pdf indir

reklam2
Devrim Okumaları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 192 sayfadan oluşan Devrim Okumaları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Edward Hallett Carr tarafınca kaleme alınan Devrim Okumaları isminde kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 santimetre ebatındadır. Devrim Okumaları kitabını 9786051725383 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Devrim Okumaları pdf oku indir.


Devrim Okumaları pdf indir


Devrim Okumaları, Britanyalı tarihçi Edward Hallett Carr’ın, devrimler tarihinin önemli adları, eserleri ve süreçleri üstüne yazıya döktüğü bir takım makalesini bir araya getiriyor.
Yaratı, “öncü” olarak nitelenen Saint-Simon’a dair bir makaleyle başlıyor. Bunu, Komünist Manifesto’yu, Manifesto’nun yazılış sürecini ve doğal olarak ki yazarları Marx ve Engels’i mevzu edinen bir yazı takip ediyor. Akabindeyse, devrimler tarihinin iz bırakmış öteki birden fazla adı ele alınıyor: Proudhon, Herzen, Lassalle, Plehanov, Lenin, Sorel, Gallacher ve son kez kendisine iki makaleyle yer verilen Stalin. Bundan başka, eserde, 19. yüzyılın kimi Rus düşünürleri ile ilgili, Alman Komünist Partisi ve Almanya’da başarısızlıkla sonuçlanan devrim süreci ile ilgili yazılar da yer ediniyor.
Toplamda 14 makaleden oluşan Devrim Okumaları, devrimler evveliyatına ilişkin hem önemli bir kaynak hem de sağlam bir giriş kitabı olma özelliğine haiz.


Devrim Okumaları kitap özeti


Devrim Okumaları pdf oku


Devrim Okumaları Pdf indir
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar