Reklam1

Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi Mete PDF indir

reklam2

Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi MeteDerin Devlet Tanımlanamayan Güç, pdf kitap bölümümüzde 2005 senesinde kaleme alınan Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi MeteDerin Devlet Tanımlanamayan Güç kitabını sizlerle paylaştık. Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi MeteDerin Devlet Tanımlanamayan Güç kitabının bilgileri..


Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi Mete

Lisans / Fiyat: Parasız


2005Eklenme: Ekim 14th, 2016Dil: TürkçeSayfa: 184Yazar: Ömer Lütfi Mete, Mahir Kaynak


Derin Devlet Tanımlanamayan Güç organizasyonları iyi mi yapılır sualinin yanıtını vermek {hiç de} kolay değildir. Devlet yetkisi resmen elinde olmayan bireylerin bu yetkiyi ellerinde bulundurarak çeşitli alanlarda etkinlik yürütmesi derin devlettir. Bu anlamda değişik bireylerin çabaları olabilir. Bu çabalar, bireylerin hem kendileri için derin devleti kullanmalarını söz mevzusu hale getirir. Öteki taraftan da halk için yada cemiyet için çıkar güder. Ülkeler düzeyinde derin devlet faaliyetlerini gündeme getirmek son aşama detaylı hadiseleri kapsar. Zira derin devletin her alanda bir bağlantısı olabilir. Ülke içindeki mevzuların ülke dışına taşması kolay bir halde bir durumdur. Derin devletin ülke içi meseleleri çözmek adına dış ülkelerden yardım istemesi de söz mevzusu olabilir. Derin devlet ile ilgili olarak rengi belli olmayan olaylardan söz etmek olabilecekdür. Yaşanmış olan hadiselerin tam anlamıyla neye hizmet ettiğini idrak etmek uzun yılları alabilir. Derin devlet toplumsal yaşamı nüzul edebilir. Bunun bunun yanında tam tersi halk menfaatine de işler yapabilir. Vatan ve memleketle ilgili tüm mevzular bu anlamda derin devleti ilgilendirir. Derin devlet yasalara aykırı hareket eder. Kuvvetini nereden almış olduğu sualinin yanıtı en fazla kafa karıştıran sorudur. Derin devlet yapılanmasının devlet adına yetki kullanımı doğal olarak ki yasal olmaz. Yasal olmaması, tespiti halinde cezai müeyyideleri lüzumlu kılar.


Kitap Hakkında


Bu kitap eski MİT görevlisi Ömer Lütfü Mete Mahir Kaynak vasıtasıyla kaleme alınmış bir eserdir. Bunun yanında her data gerçeği yansıtır.


“İmkanım olsa eserlerinin tamamını alıp inceleyeceğim ender hocalardandır merhum Mahir Kaynak. Derin devlet nedir? Hangi önderler vatanımızda derin devlete sahipti(r). Derin devlet hep zararı olan işler mi yapar? Yoksa ülkemizi hâlâ ayakta tutan derin devlet(ler) mi var? Kesinlikle okunmalı.”


“Komplo teorisyenleri ve derin devler meraklılarının alıp okuması gerekir.”


“derin devlet olgusunu tarihsel süreciyle beraber bir kahve tadında yudumlamak isteyenler acil etsin”


Ek olarak Sitemiz Üstünden Bozkurtlar Diriliyor – Nihal Atsız Kitabını Okuyabilmek İçin Bağlantıya Tıklamanız Yeterlidir.


Siyaset kitabı oku, pdf siyaset, siyasal pdf e-kitap


Bundan önceki yazımız olan 1984 – George Orwell başlıklı kitabımızda 1984 e-kitap, 1984 george orwell ve 1984 george orwell epub indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.


Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar