Reklam1

Charles Bukowski - Factotum - Sesli Kitap Arşivi

reklam2

CHARLES BUKOWSKI – FACTOTUM

Sesli Kitap Açıklaması


Sesli Kitap, “Charles Bukowski – Factotum” varlıklı olmayı düşleyen yoksul ve despot bir babanın cehenneme çevirilmiş olduğu buluğluk döneminden sonrasında iki yıl Los Angeles Üniversitesi’nde gazetecilik kısmına devam eden Charles Bukowski kararını verir. Babası benzer biçimde biri varlıklı olmayı isterse o tersini isteyecektir. Aylaklığı. Sadece erken yaşta saptadığı bir hedefi vardır. Yazar olmak.Mukavva bavulunu alıp yola düştüğünde yirmi iki yaşındadır.


Ucuz barıncak odalarında sefaletle boğuşup yazmaya çalışırken kendine gerçek bir dost edinmiştir. Alkol.Bar Sineği filmimizde beş günlük bir kesitini senaryolaştırdığı bu dönem ortalama on yıl sürer. Eyalet eyalet dolaşıp, barıncak kirası ve içki giderlerini karşılamak için sayısız ikinci, hatta üçüncü derslik işlere girip çıkar. Bukowski roman, öykü ve şiirlerinde sık sık özlemle söz etmiş olduğu bu periyodu anlatırken mizahının ve onu uygar Amerikan edebiyatının önde gelen yazarlarından biri meydana getiren eşi olmayan yalınlığının doruğundadır.


(Tanıtım Bülteninden)


Seslendiren: idea sesli kitap


Yazar Açıklaması


Charles Bukowski, 1920 senesinde Almanya’da dünyaya geldi. İki yaşlarındayken ailece ABD’ye, Los Angeles’a göç etti. İlk öyküsünü yirmi dört yaşlarındayken yayımlayan Bukowski, otuz beş yaşlarında şiir yazmaya başladı. Bugün Kaliforniya, San Pedro’da yaşayan Bukowski’nin şiir ve öykülerini toplayan kırk beş kitap yayımlanmış, yapıtları çeşitli dillere çevrilmiş, öykü ve şiirleri dünyanın pek oldukça ülkesinde dergilerde yer almıştır.


Bizleri FeysbukInstagram ve Twitter hesaplarımız üstünden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize göz atmak için ve Sesli Kitap dinlemek için tıklayın!
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar