Reklam1

Buda PDF indir - KitabıPDFindir.com

reklam2


Buda PDF indir, Buda kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Buda kitabının kapağı ise 216 özelliğine haizdir. 9786254101045 dilinde yazılmış olan Buda kitabını 30.07.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Buda kitabını PDF indir.


Buda PDF


BUDA’YI ÖĞRENMEK İÇİN EN DOĞRU BAŞLANGIÇ
 
Budizm tüm dünya genelinde üç yüz elli milyondan fazla inananı olan bir dindir. Buda, Sokrates, Konfüçyus ve Lao Tzu benzer biçimde zamanının dinî düşüncelerini tamamen değiştiren ve yeni bir yaşam anlayışı geliştiren insanlardan biridir. Bir çok insan Buda’yı sakince oturmuş olduğu heykelleri ve fotoğrafları vasıtasıyla tanımakta. Lakin kendisi iyi mi bir insandı ve iyi mi bir dünya genelinde yaşıyordu? Dünyada geçirdiği neredeyse seksen yıl içinde neler yapmış oldu?
 
Buda ile ilgili bilinenlerin hepsi tarih, efsaneleşmiş ve yaşam öyküsü karışımı birkaç antik dönem yazıtında var olanlardan ibarettir. Karen Armstrong, bu antik metinlerde yazılanları damıtıp Buda’nın yaşamındaki en önemli anları aydınlatıyor ve Budizmin temellerini açığa çıkarıyor. Bu kitap dünyanın en etkili düşünürlerinden birinin yaşamına ve fikirlerine muhteşem bir başlangıç.
 
 
“Kısa fakat bi fazlaca kapsamlı… Armstrong bu ağır yükün altından layıkıyla kalkabilmiş.”
Literary Review
 
 “İlginç bir kitap… Dünyanın en gizli saklı fakat gene de en etkisinde bırakan figürlerinden biri ile ilgili yazılabilecek daha derli toplu ve net bir kitap hayal edemiyorum.” 
The Times
 
“Buda’nın bu biyografisinin klasikleşeceğinden inanırım.”
Publishers Weekly
 
“Armstrong, Buda’nın öğretilerinin bütünlüğüne ve karmaşıklığına saygı duyuyor, örnek alınması ihtiyaç duyulan yaşamına bir pencere açıyor… Paha biçilemez.”
Los Angeles Times
 
“Mevzu ile ilgili araştırma yapmak isteyen hepimiz için klasik bir yaratı olacak…”
The Christian Science Monitor


Buda ÖzetiBuda Pdf Oku


Buda Pdf indirpdf indirme butonu


Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar