Reklam1

Başlangıcın Sonu Pdf indir

reklam2
Başlangıcın Sonu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Başlangıcın Sonu kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Carlos Martinez tarafınca kaleme alınan Başlangıcın Sonu adlı kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 santimetre ebatındadır. Başlangıcın Sonu kitabını 9786051725420 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Başlangıcın Sonu pdf oku indir.


Başlangıcın Sonu pdf indir


“Sonun başlangıcı” sık işittiğimiz bir söz. Bu kez “başlangıcın sonu” var karşımızda. Yetmiş senelik sosyalizm deneyimi insanlık tarihinde yeni bir başlangıçtı ve çöktü. Peki bu başlangıcın sonu iyi mi geldi? Sovyetler’in çöküşünde ne şeklinde etmenler, hangi ağırlıklarla rol oynadı? Ve kim bilir en mühimsi; bu etmenleri iyi çözümleyebilir, onlardan lüzumlu dersleri çıkarabilirsek “başlangıcın sonu” yeni başlangıçlara hamile olabilir mi?
Carlos Martinez, yirmi beş yılı aşkın süredir solun münakaşa gündeminden düşmeyen bu mevzuyu, sual ve poblemleri, bu kitabında özlü bir şekilde yanıtlamaya çalışıyor.
Başka sorular ve cevap arayışlarıyla beraber: Ekonomide, siyasette, kültür ve ideoloji alanlarında; dış politikada, “sulh içinde bir arada yaşama” çabalarında ve silahlanma yarışında; içeride, halkın devrimin ilk senelerındaki coşkusunu koruma ve geliştirme anlamında neler yaşandı, nerelerde noksan kalındı? 1970’lerden ibu yana ekonomideki gelişme eğilimi niçin yavaşladı, bilim ve teknolojide Batı’yla girilen rekabette ne şeklinde hatalar yapılmış oldu? Çin ile ilişkiler, Macaristan ve Çekoslovakya’daki müdahaleler neleri değiştirdi? Hruşçov’un “destalinizasyon politikası”ndan Gorbaçov’a iyi mi bir yol uzanıyor? Glasnost ve perestroyka lüzumlu miydi; bunlar ilk başta iyi mi göründü, sonradan iyi mi değişti? Afganistan Savaşı çöküşte ne şeklinde bir rol oynadı? Peki ya, Gorbaçov ve ekibinin ihaneti?
1991 darbe girişimi başarıya ulaşmış olsaydı, Sovyetler Birliği şimdi tıpkı Çin şeklinde yaşar mıydı?
Geçmiş tecrübeleri tartışan, gelecek tecrübelerin önünü açan “Geçmişten Geleceğe Sosyalizm” dizimizde yeni bir sayfa… Carlos Martinez’in “çöküş”e dönük ufuk açıcı anlatımıyla!


Başlangıcın Sonu kitap özeti


Başlangıcın Sonu pdf oku


Başlangıcın Sonu Pdf indir
Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar