Reklam1

1984 – George Orwell PDF indir

reklam2

1984 – George Orwell, pdf kitap bölümümüzde 2000 senesinde kaleme alınan 1984 – George Orwell kitabını sizlerle paylaştık. 1984 – George Orwell kitabının bilgileri..


1984 – George Orwell

Lisans / Fiyat: Parasız


2000Eklenme: Ekim 12th, 2016Dil: TürkçeSayfa: 257Yazar: George Orwell

1984 kitabının baş kişiliği olan Winston Smith bayağı bir yurttaş olarak görünmesine karşın evine döndüğünde gizlice düşüncelerini yazan bir kişidir. Bunu ne için yaptığını bilmese de kendini bu durumdan alıkoyamamaktadır. Hayatına Julia isminde bir kadının girmesiyle yaşamı büyük anlamda değişecektir. Bir partinin üyesi olan Julia etken olarak parti toplantılarına ve eylemlerine katılmaktadır.


Belirli bir süre sonrasında birbirleriyle mesajlaşarak anlaşan çift görüşürler. 1984 kitabının ana kişiliği olan George Orwell ve Julia hanım adam ilişkilerinin yasak olduğu bir zamanda aşklarını itiraf ederler.


Yaşamın keyfine çıkartmaya çalışan çift toplumda bu şekilde şeylerin fena karşı karşıya kalacağını bilmelerine karşın uzun bir süre gizlice beraber olurlar fakat bigün düşüne polisine yakalanırlar.


1984 kitabında polis onları öldürerek cezalandırmak yerine beyinlerini yıkamaya ve istedikleri benzer biçimde yönetmeye çalışır. Bilhassa George Orwell büyük işkencelerden geçirilir. 2 kere 2 kaç diye sorulduğunda 4 demesine karşın polisler vasıtasıyla dayak yer. Her gün değişik bir cevap vermesine karşın işkenceler sonlanmaz ve kahraman sonunda kendini kaybeder ve istenildiği benzer biçimde düşünmeye adım atar.


özgürlüğün 2 kere 2’nin 4 bulunduğunu söyleyebilmek olarak tanımlamakta ve kendi yaşamış olduğu ortamın koşullarında 2 kere 2’nin parti ne derse o bulunacağını ifade etmektedir. Partinin dile getirdiğinden değişik bir şey düşünmenin yada bunu dillendirmenin büyük bir kabahat bulunduğunu ve bunu yapanların ölümle cezalandırılacağından bahsedilmektedir.


Bundan önceki yazımız olan O – Stephen King başlıklı kitabımızda o, o pdf indir ve stephen king ile ilgili bilgiler verilmektedir.


Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar