Reklam1

En Guzel Anlamli Sozler

reklam2

 Duyguları yansıtacak müessir ve anlamlı laflar bulmak her insanın harcı değildir. Çünkü hepimiz kelimeleri doğru şekilde kullanacak yazınsal yeteneğe haiz olmayabilir. Bu durumda ozan ve düşünürlerin yazdığı özlü ve güzel sözler bireyin kurtarıcısı olur. Bu anlamlı laflar hem kişinin hislerine tercüman olur bununla beraber yaşamına dair bir farkındalık oluşturur. Arkadaşla yahut sevgiliyle paylaşılacak en güzel sözler şairlerin kaleminden çıkmaktadır. Sevgiliye etkisi altına alan ve duygusal sözler söylemek isteyenler, şiirlerden makbuz kısa – uzun seçenekli duygusal ve anlamlı sözler sayeinde hislerini aktarabilir. 2022 yılının en çok beğenilen özlü ve güzel sözler sıralaması haberimizde. İşte klişe aşk laflarından sıkılanlar için yeni, resimli, romantik özlü ve güzel laflar!


Kalbime kaç ok daha saplanmalı bu aşkı en dibinden söküp atmam için? Kaç kökünü çıkarmalıyım dalını kırdığın ağaçların? Su verdikçe büyür sandım fidanlarım, yapraklarım. Gerçi bırak bunları, asıl mesele okçular. Neden bu kadar oklamaya meraklılar? Bu insanların hedefleri hep 12 mi olmalı ya da 12’nin durduğu yerde kalbimin ne işi var? Kapı çalıyor gitmem gerek ama sen kal. Seni sevmeye de devam edeceğim kaldığım yerden, kendime sövmeye de…

Seni seviyorum mesajları yazımıza hız kesmeden devam ediyoruz, aşağıda birçok seni seviyorum mesajı bulabilirsiniz.

Ceplerimde biriktirdiğim küçük seni seviyorumlar var. Her seni gördüğümde biraz daha boy atıyorlar. Biliyor musun artık ceplerime sığmıyorlar. Yarısı senin kalbine, yarısı benim kalbime nakil istiyorlar.

.

Seni seviyorum sakallarında papatyalar büyüttüğüm Adam! Ama bu öylesine ağızdan çıkmış bir sevgi değil, kalbimin en çok sen kokan yerinden geliyor sesim duyuyor musun? Duymasan da ziyanı yok, ben biliyorum ya yeter. Seni seviyorum kalbimi ayaklarıyla ezen Adam! Görüyor musun nasıl kanıyor, en orta yerinde kanser başlıyor. Seni seviyorum beni diri diri mezara koyan Adam! Adamlığını da, aşksızlığını da, sakallarını da seviyorum başka türlüsü olamaz zira toprak altında sen aşkına değil iman aşkına kapılırdım.

+ Kaç dil var beni sevdiğini söyleyebildiğin?
– Seni seviyorumun dili yoktur ki, varsa zira yeterince sevmiyor demektir.

Ben her şeyi söyledim; gitme dedim, kal dedim. Sensiz bu ev nasıl güzel olacak burcu burcu kokacak dedim. Gözlerimin içine bakıp “ Hepsi bu kadar mı?” dedin. Ben konuşmaya devam ettim. Bu masa çift kişilik, bu yatak tek kişi için çok, çoraplar bile diğeri olmadan giyilmiyor, gitme. Gözlerinden damlalar düştü, son bir kez çevirip başını nemli gözlerinle bana baktın. Gitme dedim tekrar ve sen gittin. Ben her şeyi söyledim, söyledim de bir seni seviyorum diyemedim. Gururdan ölecektim, aşkıma değil gururuma yenilmiştim.


Toprağın suyu içine çekişi gibi seviyorum seni, rüzgârın dalları okşayışı gibi seviyorum. Bulutların gökyüzüne olan aşkıyla seviyorum seni, yağmurun yeryüzüne inerken ki heyecanıyla seviyorum. Kalbimin attığı kadar, dilimin yettiği kadar, gözlerimin baktığı kadar seviyorum seni.

Ellerinden öperek başlamalı güne, sonra kahvaltı masasında demli bir çay içmeli seninle. Şöyle denize karşı bir evde uzun uzadıya sohbetler edilmeli. Biraz edebiyat, biraz şiir, biraz da şair olunmalı. Yudum yudum sevmeli seni. Günün sonunda buğulu camların önünde, damlaların şahitliğinde seni seviyorum diyerek veda edilmeli güne.

Hayatımdaki tek gerçek sensin. Sen sevilmeye değer en değerli şeysin. Seni seviyorum kadın; bırak ellerin ellerime, gözlerim gözlerime, kalbin kalbime değsin.

Sponsor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar